Computex 2015 – סלולרי עם 65 ליבות ו-Iris Pro – לא מה שחשבתם

עוד יום מתחיל בתערוכת קומפיוטקס 2015, והפעם אנחנו עושים את דרכנו לחדר הדגמות מיוחד של אינטל, שהזמינה אותנו להתרשם מחלק מהצעצועים החדשים שלה, כאלה שאתם כבר יודעים עליהם, וכאלה שעדיין לא (אבל אם תקראו עד סוף הכתבה, תוכלו להכיר אותם)

אינטל, כמו חברות רבות בעולם הטכנולוגיה, פעילה בתחומים רבים, כשמרכזיים שבהם הם עולם המחשבים השולחניים, ועולם המובייל, שמקבל יותר אור זרקורים לאחרונה.

בעוד בעולם המחשבים השולחניים, אנחנו תמיד מחפשים את החזק יותר והמהיר יותר, בעולם המובייל זה לא תמיד המקרה, ולשם כך, הכינו באינטל מספר הדגמות מעניינות עבורנו.

דמיינו לכם, מימד מקביל, בכוכב לכת דומה לשלנו, מתקיימת לה תערוכה ובה … הוכרז סלולרי חדש, כל העולם עומד על האוזניים – הפרזנטור יוצא לבמה, ומתחיל לספר שהמכשיר החדש מבוסס 65 ליבות, 4 לכל הזמן, 8 לבנתיים, עוד קצת לשירותי רקע ואחת … מזדנבת מאחור, דואגת שהמצבר שמחובר למכשיר (כן, מצבר) לא יתרוקן.

  
65 ליבות כבר אמרנו ? גרסת אבטיפוס מיוחדת במינה.

כולם רצים וקונים את המכשיר החדש והמדהים, כי … זה החדש והחזק, לא? נכון שזה נשמע מגוחך, אבל זה דיי בערך מה שקורה גם במימד שלנו. המרדף והריצה אחרי הליבות והכמות דיי מסנוורת את הצרכן הממוצע, וכל הגיון של מה באמת הוא צריך, הולך לאיבוד תוך דקות, כשמראים לו גראפים וסיבות לשדרג, בלי לשאול מה הוא באמת צריך. מדד המעבדים והזיכרון הגיע למצב, שהרכיבים הבאמת רלוונטיים כמו גודל, איכות מצלמה, משקל כולל ואיכות בנייה באחוז מאוד גבוה מהמקרים פשוט נדחקים הצידה.

מה באמת אנחנו צריכים? על פי אינטל, וממחקר ארוך טווח שנעשה על פני השנים האחרונות, כמות הליבות הפעילה בכל זמן נתון, בכ~90 אחוז מהזמן הן 3 בלבד. רק 3, מתוך 4, מתוך 8, ועוד מעט מתוך 10 ליבות. ברגע ששמים בצד את כל הבנצ'מרקים, ומתחילים להתייחס לממשק משתמש, אין לנו, בתור צרכנים רגילים מהשורה, שום צורך ביותר מ4 ליבות. אינטל מנסה לחנך ולהסביר, שאם יש לכם 4 ליבות יעילות, שעושות את העבודה כמו שצריך, אין צורך במעבר לכך, וכמו שזכינו לראות – הליבות החדשות של אינטל בהחלט עושות את העבודה.

מסר נוסף, שהיא מנסה להעביר הוא, תעברו לSSD. כל SSD, דור אחרון, דור לפני האחרון, או SSD כלשהו. עדיין קיימים אנשים ומקומות שמוכרים לאנשים, שיעדיפו להציע כרטיס מסך חזק יותר, מאשר התקן אחסון מהיר יותר, אותו התקן אחסון יתרום רבות לצמצום זמני עלייה של משחקים, מעבר שלבים, יתרום יותר מכמות זיכרון מוגזמת, או מכרטיס מסך ממש ממש חזק – get a SSD, לא תבינו איך השתמשתם במחשב לפני זה.

  
המעבדים וכונני ה SSD החדשים של אינטל בפעולה.

במידה וכונן SSD אחד לא מספיק מהיר עבורכם, למה שלא תגדילו בשקל תשעים ?

באותו כיוון חינוכי, היא מנסה גם להסביר, שזאת לא בושה להשתמש בכרטיס מסך מובנה – אם עד היום חשבתי שכרטיס מסך מובנה יכול במקרה הטוב להריץ סוליטר, כמה שהיום הוכיחו לי שלא. Iris Pro, המצוי בליבות החדשות של אינטל הפיל לי היום את הלסת.

 

  
  
מחשב בגודל DOK, מתמודד עם משחקים בני 3, ומחשב גיימינג פסיבי לחלוטין.
גיימרי Hardcore הם לא הקהל, חבר'ה שמשחקים על 3 מסכים גם לא, וגם לא אלה שצריכים לרנדר פרוייקט כבד לצורך בניית מגדל רביעי לעזריאלי – מי שכן יוכל להנות, מאוד, מאוד להנות מהליבה הגראפית החדשה הם אנשים שרוצים לשחק, אנשים שבונים מחשבים נמוכי הספק, מערכות מדיה, מערכות מובנות במסכים, טאבלטים ואפילו ארחיק ואומר, מכונות גיימינג בסיסיות. כן, אנחנו שם. בלב שלם אני יכול להגיד שכרטיס מסך מובנה מספק. כנראה שמחר יתחילו ליפול חזירים ופרות מהשמיים, אל תשכחו מטריות.

תגובות

הגב באמצעות פייסבוק

3 תגובות

 1. מאת ברק:

  נו איפה סוף הכתבה? איפה הצעצועים החדשים שעוד לא הכרנו?
  בשביל זה נסעתם והשארתם אתר שלא מתעדכן כבר שבועיים?

 2. מאת אני:

  Iris Pro, תתמוך ב- HDMI 2.0
  ?
  18GBPS ?

 3. מאת Panta:

  חח
  אחלה כתבה, סוף סוף אולי התעשיה תחזור לשפיות

השאר תגובה