מחשבי ה Real Sense הראשונים עושים עלייה לישראל

אחד הפרויקטים המעניינים ביותר עליו עובדים באינטל במרץ בשנים האחרונות הוא פרויקט ה Real Sense – פרויקט שמטרתו להפוך את חווית השימוש במחשב האישי (שולחני או נייד) לאינטואטיבית יותר, לאפשר למשתמשים לתקשר באופן אינטראקטיבי עם המחשבים, ולפשט ככל האפשר את השימוש ביישומים ובמשחקים שונים. איך עושים את כל זה ? פשוט מאוד – בעזרת הידיים, מחוות גוף ופקודות קוליות.

מחשבי ה Real Sense מצוידים במיקרופונים ובמצלמות מיוחדות שיודעות לפענח מחוות גוף, תנועות ידיים, זיהוי פנים (אפילו כאמצעי אבטחה למחשב), ויוכלו לאפשר למשתמשים להשתלב בצורה אינטראקטיבית במגוון רחב של ישומים ומשחקים. כך למשל – המשתמשים יוכלו לשחק במשחק כמו Angry Birds, ובמקום להעיף את הציפורים הכועסות אל עבר החזירים באמצעות העכבר, יוכלו פשוט ״למתוח״ את הרצועה שמחזיקה את הציפור באמצעות היד שלהם, כשתנועת שחרור של כף היד תשחרר את הציפור.

intelrealsense3d

המחשבים הראשונים שמכילים את מצלמת ה Intel RealSense 3D מגיעים בימים אלו כאמור לישראל, והצרכנים יוכלו לבחור בין מספר דגמים מבית ASUS (ה G771 וה N551), לנובו (ה Z51, ThinkPad E550 וה Yoga500, שיגיע בשלב מאוחר יותר), Dell (עדיין לא ידוע אלו דגמים ישווקו בישראל) ו HP, שתשווק בישראל את ה Sprout, מחשב All In One שיכיל את מצלמת Real Sense, כמו גם מחשבים ניידים מסדרת ה Envy היוקרתית של החברה.

הנקודה הישראלית

טכנולוגיית ה Real Sense פותחה במרכז הפיתוח של אינטל ישראל בחיפה, והיא מהווה עליית מדרגה נוספת בדרך בה אנו משתמשים במחשב האישי – לאחר שילוב מסכי המגע במחשבים ניידים ומחשבים אישיים, באינטל המשיכו לחפש אחר דרכים לפשט את השימוש במחשב האישי, ולספק למשתמש חוויה נעימה יותר, ומה פשוט יותר מלתת פקודות קוליות למחשב, בזמן שאנחנו נמצאים למשל באמצע בישול ארוחה במטבח, והידיים שלנו עסוקות בקילוף ירקות ?

intelrealsense3d-camera

מולי אדן, נשיא אינטל ישראל לשעבר, מציג את מצלמת ה RealSense 3D

בנוסף, מצלמת ה Real Sense תאפשר למשתמשים לסרוק אוביקטים תלת ממדיים ותוכל לספק את הצילומים שלהם, כולל המידות המדויקות שלהם לכל יישום שידע לעשות בהם שימוש – כך למשל, אם נרצה לספק נתונים אודות חבילה שאנחנו רוצים לשלוח לחו״ל באמצעות חברת משלוחים כזו או אחרת – נוכל פשוט לצלם את החבילה באמצעות מצלמת ה RealSense, להעלות את התמונה והנתונים שלה לאתר חברת המשלוחים, שתוכל לספק לנו מחיר מדויק למשלוח החבילה, בהתאם למידות שלה. שימושים נוספים למצלמה זו – סריקה של אוביקטים ושילובם ביישומים (תוכנות עריכה ושרטוט) ואפילו שילוב שלהם במשחקי מחשב שונים.

בשנה הקרובה אנו צפויים לראות עוד ועוד מחשבים שיגיעו עם מצלמת ה RealSense 3D, כשכאמור – הגל הראשון של המחשבים הללו זמין לרכישה כבר בימים אלו בישראל, כשהודות לשיתוף פעולה נרחב בין אינטל לחברות רבות, כמו לגו, דיסני, מיקרוסופט ועוד, הצרכנים יכולים ליהנות כבר היום ממגוון רחב של אפליקציות חינמיות להורדה למחשב החדש, שמצויד במצלמת ה RealSense.

תגובות

הגב באמצעות פייסבוק

השאר תגובה