רואים שש-שש : אינטל משיקה את מעבדי ה Skylake

אינטל משיקה היום באופן רשמי את זוג המעבדים הראשונים ממשפחת מעבדי ה Skylake שלה, הדור השישי במשפחת מעבדי ה Core של החברה, שמהווים תזוזה נוספת במטוטלת ה "Tick-Tock" האינסופית של החברה (הפעם אנחנו בדוק ה Tock, למי שפספס …). משפחת מעבדי ה Skylake הם היורשים של מעבדי ה Broadwell של אינטל, שהושקו לפני מספר שבועות, אך עדיין לא זמינים בהיקפים מסחריים, לפחות כמו שאינטל הייתה רוצה לראות אותם, כשככל הנראה גם באינטל מעדיפים להקדיש תשומת לב גדולה יותר למעבדים החדשים (משפחת ה Skylake), שאמורים ללוות את שוק המחשבים הביתיים בשנה הקרובה.

כאמור, אינטל משיקה זוג מעבדים – ה Core i5-6600K וה Core i7-6700K – מעבדים מרובעי ליבות ממשפחת ה K של החברה (מכפלה פתוחה), כשבהמשך צפויים להצטרף מעבדים נוספים ממשפחות ה Core i5 וה Core i7, וכמובן מעבדים כפולי ליבה מסדרות ה Core i3 והפנטיום, שישלימו באופן מלא את המעבר למיקרוארכיטקטורת ה Skylake.

intel_skylake_processors

את משפחת מעבדי ה Skylake מלווה השקת ערכת השבבים Z170, ערכת השבבים לשוק הגבוה במשפחת ערכות השבבים מסדרה 100 של אינטל, כשהמעבדים החדשים מגיעים עם תושבת חדשה – ה LGA1151. חידוש נוסף שמגיע עם השקת המעבדים החדשים – תמיכה בזכרונות DDR4, לראשונה בערכות השבבים של אינטל לשוק המיינסטרים. המעבדים החדשים מגיעים בהליך ייצור של 14 ננומטר (כמו מעבדי ה Broadwell), כשהקפיצה הבאה של אינטל אמורה להיות להליך ייצור של 10 ננומטר, מתישהו במהלך שנת 2017, עם השקת מעבדי ה Cannonlake. חידוש נוסף שמגיע עם המעבדים החדשים היא ה Intel HD Graphics 530, ליבה גרפית חדשה, החזקה ביותר ממשפחת הליבות החדשה של החברה, כשכפי שאנו רגילים, גרסאות חלשות יותר שלה יגיעו עם מעבדים לשוק הבינוני-נמוך.

אינטל בחרה להשיק את המעבדים החדשים בכנס ה Gamescom בגרמניה – הכנס הגדול ביותר באירופה לעולם הגיימינג, והבחירה הזאת היא לא מקרית – אינטל מייעדת את המעבדים הללו בראש ובראשונה לגיימרים ולחובבי ביצועים, קהל היעד הטבעי של מעבדי סדרת ה K, כשאינטל מסמנת את שוק הגיימינג כשוק בעל פוטנציאל צמיחה מרשים – מ 89 מיליון גיימרים ברחבי העולם בשנת 2014 (ולא, אם אתם משחקים סוליטייר בזמן העבודה, אתם לא נחשבים גיימרים לצערנו …), ל 145 מיליון גיימרים בשנת 2017.

אז אתם גיימרים, חובבי ביצועים, עומדים לשדרג את המחשב או לרכוש מחשב חדש, או סתם רוצים לקרוא על המעבדים החדשים – אתם מוזמנים להכיר את המעבדים החדשים וערכת השבבים החדשה ביחד איתנו.

עמוד 1: מבוא
עמוד 2: מעבדי ה Skylake החדשים
עמוד 3: ערכות השבבים מסדרה 100
עמוד 4: לוחות אם מבוססי Z170
עמוד 5: Skylake בעולם הנייד
עמוד 6: מבחני ביצועים וסיכום

תגובות

הגב באמצעות פייסבוק

עמודים: 1 2 3 4 5 6

השאר תגובה