שמועה – Recall אפשרי לסדרת ה GeForce GTX 6XX ? [עדכון]

NVIDIA טרם הספיקה ליהנות מהביקורות החיוביות של כרטיסי המסך החדשים של החברה מבוססי ליבות ה Kepler, כרטיסי ה GeForce GTX 6XX למיניהם, וכבר אנו מקבלים עדכון שייתכן והחברה תבצע Recall – בקשה להחזרת מוצרים לכל כרטיסי המסך בסדרה.

לפי דיווח של האתר Pnosker, מקור אנונימי מדווח כי ייתכן וכרטיסי המסך מסדרת ה GeForce GTX 6XX סובלים מבעיה אפשרית של degradation – ירידה בביצועי כרטיסי המסך, כתוצאה משימוש מאומץ לאורך זמן. 

אם הדיווחים הללו נכונים, מדובר בתזמון גרוע עבור Nvidia, כשכרטיסי המסך מהסדרה הנ"ל סובלים גם ככה מבעיות אספקה קשות כתוצאה ממחסור בשבבים גרפיים, בגלל בעיות הייצור של TSMC שרק לאחרונה החליטה לתעדף את Nvidia על פני לקוחות אחרים שלה. לאור בעיות האספקה כרגע, לא ברור מה מצב המלאי ב Nvidia לכרטיסי המסך השונים וכיצד תוכל לעמוד בהחלפות של כל כרטיסי המסך שנמכרו עד כה.

נזכיר שוב – לא ברור מה מקור הדיווח ועד כמה הוא אמין, אך הוא מתחיל להתפשט כאש בשדה קוצים כשעוד ועוד אתרים ברחבי הרשת ממהרים לצטט אותו, כאשר מ Nvidia עצמה כמובן שאין כל התייחסות בשלב זה לשמועה זו, אך במידה ונקבל עדכונים נוספים, כמובן שנדאג לעדכן את קוראינו.

 עדכון 1 (22.05.12) – 

השמועות מרחבי הרשת ממשיכות לזלוג, כאשר EVGA הכריזה לפני מספר ימים על Recall לחלק מכרטיסי ה GeForce GTX 670 שלה, כרגע ללא קשר ל Recall האפשרי. בנוסף, אתרים שונים טוענים כי חלק מבעיות האספקה של NVIDIA  קשורות לתכנון לקוי של הליכי הייצור החדשים, כך שאם הדבר נכון, הרי שייתכן שגם הליבות שהגיעו לשוק מגיעות עם בעיות כאלו ואחרות.
לראשונה אנו מקבלים גם התייחסות מ NVIDIA לסוגיה, כשהחברה מכחישה בצורה גורפת את אפשרות ה Recall, אך אנו נמשיך לעקוב ולדווח בהתאם להתפתחויות.

תגובות

הגב באמצעות פייסבוק

3 תגובות

  1. מאת Lior Razli:

    אווץ… אם הדבר הזה נכון -- מכה קשה ל NVIDIA, גם תמידית. לא זוכר דבר כזה בשוק החומרה (חוץ מה S.B), בטח שלא בשוק כרטיסי המסך. נקווה בשביל NVIDIA שזו שמועה ולא יותר.

  2. מאת Nir Rouvio:

    מעניין כמה עולה להם החלטה גלובאלית כזו.
    כמובן שזה יצא להם יותר זול מתלונות של כל בעלי ה6XX בעתיד, אבל עדיין.. מסקרן כמה תהליך כז יכול לעלות לחברה גדולה.

השאר תגובה